Najbardziej popularne

Najczęściej komentowane

KONKURSY

Trio znane z hitu „Venus” wróciło z trasą koncertową. Kto za tym stoi?

BANANARAMA

źródło foto:Neil Moodie

Pojednanie po latach

Gdy kobieca przyjaźń zostanie wystawiona na próbę, potrzeba czasem dużo czasu zanim dojdzie do pojednania. Tak też było w przypadku dziewczyn z brytyjskiego zespołu Bananarama. Udało im się zakopać wojenny topór dopiero po 29 latach. Na szczęście dawne waśni to już przeszłość, bowiem żeńskie trio znów można zobaczyć na scenie.Ta propozycja musiała paść

Historia Bananaramy rozpoczyna  się w 1979 r. To wtedy Siobhan Fahey, Sara Dallin i Keren Woodward założyły grupę pod taką nazwą. Trzy urodziwe studentki mody błyskawicznie rozkochały w sobie publiczność, która wraz z nimi nuciła największe ich hity: „Cruel Summer”, „Venus”

 i „Love in the First Degree”. Fani byli pod wrażeniem zgranego zespołu, tym bardziej że przyjaźń między nimi rozwijała się też poza sceną. Niestety, nic nie trwa wiecznie...

Sprzeczka spowodowana prawdopodobnie rządami nowego menadżera oraz brak wsparcia ze strony Sary i Keren sprawiły, że Siobhan, po występie na gali Brit Awards w 1988 r. w Londynie, opuściła zespół. Atrakcyjna Irlandka była już wtedy żoną Dave’a Stewarta z zespołu Eurythmics. I to wraz z nim rozpoczęła nowe życie w Los Angeles. W tym czasie jej koleżanki zaczęły koncertować z nową wokalistką Jacquie O’Sullivan. Jednak po dwóch latach współpraca niespodziewanie się zakończyła i przez kolejne ćwierć wieku dwie Brytyjki występowały z sukcesami jako duet.

Siobhan też nie próżnowała. Razem z amerykańską wokalistką Marcellą Detroit stworzyły grupę Shakespears Sister. Wkrótce pojawiły się problemy, a żona Stewarta wpadła w depresję i wylądowała w szpitalu psychiatrycznym. W 1996 r. zespół przestał istnieć. Ten rok był też szczególny dla Siobhan z innego powodu. Wtedy piosenkarka rozwiodła się z mężem, ojcem ich dwóch synów – Samem i Django.

Szczęścia w miłości nie miała też Sara. Rozstała się z narzeczonym, tancerzem Bananaramy, Bassey’em Walkerem, z którym ma córkę. Tylko dla  Keren los okazał się łaskawy. Bezpieczną przystań znalazła u boku Andrew Ridgeleya, gwiazdyWham!

Kilka lat temu artystki zatęskniły za sobą. – Keren zaproponowała, żebym wróciła. Poczułam radość i zrozumiałam, że czekałam na tę propozycję – opowiada Fahey. Obecnie trio jest w trasie koncertowej po Wielkiej Brytanii. Wkrótce uda się do Kanady i Stanów  Zjednoczonych. Czy pojawi się też w Polsce, by przypomnieć barwne lata 80. ?

Materiał pochodzi z dodatku gazety :"Na Żywo" pt. "Nasze melodie"

STREFA MUZY: AFTER PARTY

STREFA MUZY

G+ Facebook
Kup
Basta
Dla Ciebie Co Chcesz ( Tylko My )
G+ Facebook
Kup
SOLEO
Oczka jak malinki
G+ Facebook
Kup
MAXEL
To co nie znane ( Extended Club Remix )

Pobierz MP3 ""! Wyślij sms o treści MP3 na numer 7368 (cena za wysłanie smsa 3,69 PLN brutto),
regulamin: www.mp3zasms.mobiltek.pl